דף הבית > הדף השבועי
לקבל את עצמי
חג השבועות נקרא גם "חג מתן תורה", שימו לב מתן תורה ולא קבלת תורה. הסיבה לכך היא כי ה' נתן את התורה לעם ישראל בכללותו, אבל כל אחד מישראל חייב באופן אישי לבחור לקבל את התורה מרצונו. לכן, נעסוק הפעם בנושא "לקבל את עצמי".
היכולת של כל אדם לעשות שינוי בחייו היא קודם כל לבחון מה באמת קורה בחייו. עליו להעיז ולהתבונן בתוכו פנימה ללא תירוצים, להיות מודע לטוב ולרע שבו. הכוונה ליכולת לייצר מפה של היתרונות והחסרונות שבו. להיות מסוגל להכניס מצלמה לתוך עצמו שתבחן את רגשותיו ומחשבותיו. המידע שמצלמה זו תדלה תאפשר לאדם לגלות מה בולם אותו ומה מאפשר לו לנוע קדימה ולצמוח. כדי להצליח במשימה מעין זו עליו לשים לב לדברים הבאים:
א.       הגדרת המטרה מה אני רוצה, לאן אני רוצה להתקדם ומה מונע זאת ממני.
ב.       הפחד לצאת מאזור הנוחות – הפחד להיכשל, הפחד להצליח. על האדם ללמוד להפוך את ה-פ ח ד ל-ד ח ף ואז לעבור דרך הפחד ולהתקדם.
ג.        מה הסיפור שאני מספר לעצמי? – מה הם האמונות שלא רק שחוסמות אותי מלהתקדם ולפעול אלא אף מלעיטות אותי בתבוסתנות. עלי לאפשר לעצמי לספר סיפור חדש שיהיה מלא אופטימיות, עוצמה וצמיחה, סיפור שימלא אותי בשמחה.
ד.       לנקוט עמדה של הקשבה לאמת הפנימית שבי – עלי לבחור בעשייה מתוך הקשבה לעצמי  ולא להתייחס לקולות מהסביבה שמחלישים אותי.
ה.       להסכים לטעות –  בזכות ההקשבה לעצמי אני לומד שישנה אפשרות של התקדמות גם כאשר יש כישלונות בדרך, דווקא היכולת לקום מהכישלון היא מלמדת ומגביהה אותי. "מי שרוצה ללמוד לעוף צריך ללמוד קודם כל ליפול".
ו.        להקיף את עצמנו באנשים שיכולים לתמוך בנו – חשוב לשהות בחברת אנשים שיכולים למלא אותי ולחזק את רוחי ולהתרחק מאנשים מחלישים ומרוקנים.
ז.         "ותחסרהו מעט מאלוקים" (תהילים ח) -  כולנו מעצם היותנו בני אדם, נתברכנו בכוחות של בריאה ויצירה. המבחין בין בני האדם והבורא היא שבני האדם לא כל כך מאמינים ביכולות שלהם. עלינו לדעת שבעצם הכול אפשרי, כל עוד נאפשר לעצמנו לראות מי אנחנו, ולאן אנו רוצים להגיע נוכל באמת להגיע לשם. תהיה שנת פעילות אחרתבהצלחה
 

עשרת הדברות למתחיל  
1500 קלוריות  
המלצה ל-6 ארוחות ביום
תפריטי שלד
תחליפים
רשימת קניות כדאית  
כניסה לפורום  
המתכון השבועי
עקרונות התוכנית  
קוגל תפוחי אדמה ללא שמן  
מאמרים מקצועיים  
חדשות

 אבחון דידקטי
ד"ר משה רז
050-7833108חודש אייר טוב לרפואה
אני ה' רופאך


שימו לב למאמר החדש

 


הנושא השבוע הוא:
לקבל את עצמי

 לידיעתכם

 המתכון השבועי: 
מתכונים לשבועות

 


שימו לב
הוספנו מדור "מאמרים מקצועיים"
בעיה כבדת משקל,
שיר-לי גולן

 

24/07/2009

 
12/02/2011

 


02/06/2012


23/05/2017

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים