דף הבית > הדף השבועי
 נפש בריאה בגוף בריא
הגישה של העולם המערבי אל גוף האדם היא גישה מכאנית. הגוף הינו מכונה שכדי להפעיל אותה יש צורך להזין אותה במזון ומים ואז היא תוכל לפעול ללא תקלות. אם בכל זאת, המכונה מתקלקלת  אזי יש לתקנה באמצעות: תרופות, ניתוחים וכו'. הרעיון הוא שבעזרת כלים אלו (תרופות וניתוחים) ניתן למנוע סבל מהאדם ולהאריך את ימיו בבריאות.
לעומת זאת, הפילוסופיות המזרחיות רואות את הגוף והנפש כישויות שונות אך מעורבות זו בזו. מדובר במערכת אנרגטית המשתנה ללא הרף. כאשר משהו במערכת הגופנית לא מתפקד כהלכה, יש לבחון מבחינה מערכתית מה השתבש. כשהכוונה היא לא רק לגוף ולנפש אלא גם לנסיבות חייו של האדם ולסביבתו הפיזית והרוחנית.
על פי גישה זו, מעורבים בגופנו גם גורמים תרבותיים, דתיים וסביבתיים אשר משפיעים גם הם על גופנו ועל נפשנו. מתברר שכיום גם הרפואה המערבית מכירה באינטראקציה שבין הגוף והנפש והשפעתה של אינטראקציה זו על התחושות הגופניות שלנו ועל המחלות השונות שאנו חולים בהם.
מרבית האנשים אינם אוהבים את גופם. אם אנו רוצים לאהוב את גופנו עלינו להתבונן בו מבלי להיות שיפוטיים. חשוב שנקבל את עצמנו ללא בושה וללא רגשי אשמה. כאשר נוכל לקבל את עצמנו כפי שאנו נהפוך לאוהבים ונאהבים יותר.
ברור לחלוטין שגם התזונה שלנו, הרגלי האכילה שלנו והפעילות הגופנית שאנו עושים משפיעים ישירות על גופנו ועל בריאותו. מערכות הגוף שלנו פועלות בשילוב ובשיתוף פעולה מלא בין כל חלקי הגוף. עלינו לדאוג לפעולתו התקינה של כל חלק (או מערכת) ועל ידי כך כל הגוף יפעל כהלכה וללא תקלות ומחלות.
כאשר אנו אוהבים את עצמנו ומקבלים את גופנו כפי שהוא (עם רצון לתיקונים קלים ברמה האסתטית) כי אז הכול בחיינו מתפקד כהלכה. יצירה של מרחב  בטחון ואמונה בעצמנו יוצרים מצב של קבלה עצמית ורגיעה. יש להימנע מביקורת עצמית ותהא סיבתה אשר תהיה.
אישור עצמי וקבלה עצמית בהווה הם תנאי מפתח לשינוי. רק לאחר שלב זה ניתן להתחיל בשינוי עצמו.
  חורף בריא לכולנו.
  תהיה שנת פורפורציות באוכלבהצלחה
 

עשרת הדברות למתחיל  
1500 קלוריות  
המלצה ל-6 ארוחות ביום
תפריטי שלד
תחליפים
רשימת קניות כדאית  
כניסה לפורום  
המתכון השבועי
עקרונות התוכנית  
קוגל תפוחי אדמה ללא שמן  
מאמרים מקצועיים  
חדשות

 אבחון דידקטי
ד"ר משה רז
050-7833108עכשיו צריך להתכונן לשנת תשפ"ב

תהיה שנת פריצה בדיאטה

שימו לב למאמר החדש

 


הנושא השבוע הוא:
נפש בריאה בגוף בריא

 לידיעתכם

 המתכון השבועי: 
 אגרול אפוי


שימו לב
הוספנו מדור "מאמרים מקצועיים"
בעיה כבדת משקל,
שיר-לי גולן

 

24/07/2009

 
12/02/2011

 


02/06/2012


23/05/2017

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים